Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE ( 28.03.2021 )

  1. Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa) – Chrystus idzie na spotkanie śmierci niosąc na sobie grzechy ludzkości. Jest pełen niezmierzonej miłości, która przynagla Go do ofiary ze swego życia.
  2. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1200.
    • podczas każdej Mszy św. – obrzęd poświęcenie palm
    • po Mszy św. o godz. 1000 – GORZKIE ŻALE cz. III.
  3. W związku ze zmianą czasu z zimowego na letni Msza św. wieczorowa o godz. 1800.
  4. W obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii, mając na uwadze wprowadzone przez władze państwowe nowe obostrzenia sanitarne i na prośę Ks. Bpa Ordynariusza – przypominam o zachowaniu dystansu społecznego (w kościele 1 osoba na 20 m2, na wolnej 1,5 m odległości od siebie) i obowiązku noszenia maseczek zakrywających nos i usta przez wszystkie osoby, za wyjątkiem kapłana, który przewodniczy liturgii, lektora i psalmisty w momentach czytania lub śpiewu. W okresie świąt powinniśmy ograniczyć nasze kontakty wyłącznie do najbliższych domowników, a ewentualne spotkania przełożyć na inny bardziej bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych.
  5. W poniedziałek – przystępujemy do wykonania dekoracji Grobu Pańskiego, a we wtorek do wykonania Ciemnicy. Zapraszamy w tych dniach do pomocy, mieszkańców wyznaczonych ulic, do kościoła na godz. 900.
    • po Mszy św. o godz. 1800 – spotkanie zespołu liturgicznego i chętnych osób w celu omówienia liturgii Triduum Paschalnego.
  6. Torby Miłosierdzia w tym tygodniu przekażemy potrzebującym osobom i rodzinom z terenu naszej parafii. Za dar serca tak wielu Parafian – składam Bóg zapłać! 
  7. W środę – wyjątkowo Msze św. o godz. 700 i 2000.
    • Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w godz. 630–700 i od 1900–2000.
  8. W Wielki Czwartek rozpoczynamy TRIDUUM PASCHALNE. Dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800.
    • po Mszy św. – przeniesienie Pana Jezusa Eucharystycznego do Ołtarza Wystawienia-Ciemnicy, śpiew Gorzkich Żali cz. I i adoracja do godz. 2100.
  9. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje w tym dniu Mszy św. Dzień pokutny. Obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły.
    • rozpoczęcie Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 900.
    • o godz. 1500 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia (dzień 1)
    • o godz. 1800 – Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża. W tym roku nie zbiera się ofiar na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Takie ofiar będą zbierane w inny dzień wyznaczony przez Stolicę Apostolską.
    • po zakończonej liturgii – Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Grobu Pańskiego, śpiew Gorzkich Żali cz. II i adoracja do godz. 2100.
    • Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w godz. 2030 – 2100.
  10. W Wielką Sobotę Kościół rozważa Mękę i Śmierć Chrystusa i trwa przy Grobie Pańskim na modlitwie i poście oczekując na Poranek Zmartwychwstania.
    • rozpoczęcie adoracji przy Grobie Pańskim od godz. 900.
    • Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny i wody – o godz. 900, 1000, 1100 i 1200
    • o godz. 1500 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia (dzień 2)
    • o godz. 1830 – śpiew Gorzkich Żali cz III i zakończenie adoracji
    • o godz. 1900 – Liturgia Wigilii Paschalnej (zabieramy świece, by uroczyście je zapalić przy śpiewie Exultetu i podczas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych).
  11. W niedzielę – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (Wielkanoc). REZUREKCJA o godz. 600, a kolejne Msze św. w ciągu dnia o godz. 1000 i 1200.
    • po Mszy św. o godz. 1000 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia (dzień 3)
  12. Polecam ECHO KATOLICKIE. Cena 2,50 zł.
  13. Obowiązuje nadal dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta. Osoby korzystające z dyspensy są zobowiązane do uczestnictwa w Mszy św. transmitowanej w radio, telewizji lub Internecie (on-line).
    • w Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – możliwość przyjęcia Komunii św. wiernym, którzy będą uczestniczyli w Eucharystii za pośrednictwem mediów o godz. 1300.
  14. Osoby odprawiające praktykę 9 pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, nie przerywają jej w ten sposób i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu.
  15. Sprawy gospodarcze – Za złożone ofiary składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!
    • na kwiaty: z ul. Kolejarzy bl. 4, 9, 13 i 17; ul. Kolejarzy (domy jednorodzinne od strony cmentarza); ul. Słoneczna i Ogrodowa; ulice z Nowego Osiedla; Podolanka; Zastawek – Os. CPN; ul. Polna.
    • na sprzątanie kościoła za m-c kwiecień: ul. Kolejarzy bl. 9

Archiwum:

Skip to content