OGŁOSZENIA PARAFIALNE ( 07.04.2024 )

1. II Niedziela po Wielkanocy (Święto Bożego Miłosierdzia) – „… nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga. (…) Niech to przesłanie rozchodzi się (…) na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. (…) Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, (…) z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Św. Jan Paweł II).
  2. Dzisiaj Msze św. o godz. 800, 1000 i 1200. Rozpoczynamy 80 Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła charytatywne prowadzone przez CARITAS Diecezji Siedleckiej.
    • po Mszy św. o godz. 1000 – nabożeństwo eucharystyczne i Koronka do Bożego Miłosierdzia, a potem zmianka różańcowa połączona z RÓŻAŃCEM w intencji Ojczyzny.
  3. W poniedziałek, 8 kwietnia – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona w tym roku z 25 marca). Msza św. o godz. 1800.
    • podczas Mszy św. – przyjęcie kandydatów do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
    • Zapraszamy Parafian do modlitwy w intencji ochrony życia poczętego. Wystarczy codziennie jeden dziesiątek różańca przez dziewięć miesięcy, aby zostać obrońcą ludzkiego życia.
    • Kartki z deklaracją przystąpienia do duchowej adopcji na stoliku pod chórem.
  4. W sobotę – odbędą się spotkania formacyjne:
    • o godz. 900 – dla dzieci klas III i ich rodziców w ramach przygotowania do I-szej Komunii św. (w kościele)
    • o godz. 1000 – dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania
    • po Mszy św. o godz. 1800 – spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę autokarową do Wilna (I i II GRUPA).
  5. W przyszłą niedzielę – Msze św. o godz. 800, 1000 i 1200. NIEDZIELA BIBLIJNA. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła inwestycyjne prowadzone przy parafii (taca przeniesiona z dzisiejszej niedzieli).
    • o godz. 930 – RÓŻANIEC w intencji OJCZYZNY
  7. Sprawy gospodarcze – Dziękuję wielu osobom za prace służebne przy kościele oraz licznym dobrodziejom za modlitwę, dar serca i składane ofiary na potrzeby naszej parafii: w kancelarii, do skarbony w kruchcie kościoła lub na konto parafialne – składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!
  8. Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.