OGŁOSZENIA PARAFIALNE ( 28.04.2024 )

1. V Niedziela po Wielkanocy – Trwając we wspólnocie z Chrystusem odnosimy prawdziwy sukces naszej pracy apostolskiej w przynoszeniu licznych owoców, dobrych czynów. Ta jedność wymaga zachowania przykazań i miłości braterskiej.
  2. Dzisiaj, Msze św. o godz. 800, 1000 i 1200.
    • o godz. 930 – RÓŻANIEC w intencji Ojczyzny.
  3. Od środy – rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony czci Matce Bożej, którą czcić będziemy śpiewem Litanii Loretańskiej. Zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny do licznego udziału w tych nabożeństwach
  4. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym kościele:
    • w dni powszednie – po Mszy św. o godz. 1800
    • w niedzielę i święta – po Mszy św. o godz. 1000.
  5. W środę, 1 maja – Wspomnienie Św. Józefa, Rzemieślnika. (Święto Pracy). Msza św. o godz. 800, 1000 (w intencji ludzi pracy oraz działkowiczów) i 1200.
  6. W czwartek, 2 maja – I-szy Czwartek Miesiąca. (Dzień Flagi). Nie zapomnijmy wywiesić przy naszym domu narodowej flagi.
    • po Mszy św. o godz. 1800 i nabożeństwie majowym – modlitwy o powołania…
  7. W piątek, 3 maja – Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. I-szy Piątek Miesiąca. Msza św. o godz. 800, 1000 (w intencji Ojczyzny) i 1200. Z racji uroczystości można będzie w tym dniu spożywać pokarmy mięsne (dyspensa).
    • po Mszy św. o godz. 1000 i nabożeństwie majowym – akt ofiarowania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
  8. W sobotę – Wspomnienie Św. Floriana, Męczennika. I-sza Sobota Miesiąca.
    • o godz. 900 – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
    • po Mszy św. o godz. 1800 i nabożeństwie majowym – akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
  9. W przyszłą niedzielę – VI Niedziela po Wielkanocy. I-sza Niedziela Miesiąca. W naszej parafii Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Mija już 33 lata, kiedy to ówczesny ks. bp Jan Mazur dokonał konsekracji naszej świątyni. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne prowadzone przy parafii. Dziękujemy Bogu za dar kościoła i modlimy się za fundatorów i dobrodziejów naszej parafii. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1200.
    • po Mszy św. o godz. 1000 – adoracja, procesja wokół kościoła, a potem RÓŻANIEC w intencji Ojczyzny i zmianka różańcowa.
  11. Sprawy gospodarcze – Dziękuję wielu osobom za prace służebne przy kościele oraz licznym dobrodziejom za modlitwę, dar serca i składane ofiary na potrzeby naszej parafii. BÓG ZAPŁAĆ!