OGŁOSZENIA PARAFIALNE ( 05.05.2024 r. )

1. VI Niedziela po Wielkanocy – Wszyscy jesteśmy wezwani do tworzenia wspólnoty Kościoła. Bóg okazuje nam swoje miłosierdzie i zachęca nas do praktykowania czynnej miłości bliźniego..
  2. Dzisiaj, Msze św. o godz. 800, 1000 i 1200. W naszej parafii Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Mijają już 33 lata, kiedy to ówczesny ks. bp Jan Mazur dokonał konsekracji naszej świątyni. Dziękujemy Bogu za dar kościoła i modlimy się za fundatorów i dobrodziejów naszej parafii. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne prowadzone przy parafii.
    • po Mszy św. o godz. 1000 – adoracja, procesja wokół kościoła (z racji I-szej Niedzieli Miesiąca), a potem RÓŻANIEC w intencji Ojczyzny oraz zmianka różańcowa
    • po Mszy św. o godz. 1200 – kandydaci do sakramentu bierzmowania rozpoczną nowennę, gromadząc się w dalsze dni (do 13 maja włącznie) na wspólnej modlitwie w kościele.
  3. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele:
    • w dni powszednie – po Mszy św. o godz. 1800
    • w niedzielę i święta – po Mszy św. o godz. 1000.
  4. W poniedziałek –
    • po Mszy św. o godz. 1800 i nabożeństwie majowym – spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania
  5. We czwartek –
    • o godz. 1600 – spotkanie z dziećmi klasy III w ramach przygotowania do I-szej Komunii Świętej
  6. Od piątku – rozpoczynamy 9-diową Nowennę do Ducha Świętego, która będzie odprawiana po nabożeństwie majowym.
  7. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1200.
    • o godz. 930 – RÓŻANIEC w intencji Ojczyzny
  9. Sprawy gospodarcze – Dziękuję wielu osobom za prace służebne przy kościele oraz licznym dobrodziejom za modlitwę, dar serca i składane ofiary na potrzeby naszej parafii. BÓG ZAPŁAĆ!.
  10. W sobotę, 18 maja – poświęcenie pól w naszej parafii. Rozpoczniemy Mszą św. w kościele o godz. 1000. Następnie wyruszymy w procesji ul. Kościelną, ul. Cichą, ul. Leśną (I ołtarz), potem ul. Jasną do skrzyżowania z ul. Wiejską (II ołtarz). Później ul. Słoneczną i ul. Ogrodową, przy krzyżu u wejścia do ogródków działkowych (III ołtarz), Zakończenie modlitwy – na końcu alejki IV. Zapraszamy!
  11. W dniach 7-10 lipca br. organizujemy kolejną pielgrzymkę autokarową do Wilna i okolic. Koszt = 250 PLN i 120 EUR. Zapisy u ks. Proboszcza = tel. 504 624 415.